Vraťme společně eleganci do ulic <3

Jak pečovat o oděvy značky The Seamstress of Bloomsbury

Máte doma své první šaty, sukni nebo halenku od značky The Seamstress of Bloomsbury? Jak o ně ale pečovat?

Tato značka šije své oděvy s opravdovým důrazem na autenticitu, a to nejen u střihů, ale také u materiálů. Ty jsou vždy 100 % přírodní, často se jedná o materiál zvaný krepdešín. Krepdešín je lehká látka s jemným příčným vroubkováním. Vyrábí se z přírodního hedvábí nebo bavlny. 

Tuto metráž si nechává firma The Seamstress of Bloomsbury vyrábět na míru pomocí strojů a metod, které se používaly ve 40. letech 20. století, z toho důvodu neobsahují materiály žádná syntetická vlákna. Je tak nutné o ně pečovat šetrně, abyste udrželi své kousky od této značky co nejdéle v co nejlepším stavu.

Proto výrobce doporučuje pečovat o oděvy jako o originály tak, jak to dělaly ženy ve 40. letech. Nebojte, nemusíte si shánět valchu ani necky. Pojďme se podívat jak na to. 

Jak oděv vyprat

Doporučujeme Vaše kousky prát ručně v teplé (ne však příliš horké vodě). Jako prací prostředek se nám nejlépe osvědčilo klasické jádrové mýdlo, které je součástí většiny domácností. Oděv namočte a jemně promněte s mýdlem v rukách, můžete se také šetrně zaměřit na místa, která se podařilo během nošení ušpinit, běžně však stačí oděv pouze jemně umýt. Poté pořádně vyplachujte vlažnou vodou, dokud se nezbavíte všech zbytků mýdla a pěny. Následně oděv šetrně vyždímejte a zavěste jej na šňůru nebo ramínko a nechte zbytky vody okapat.

Výrobce doporučuje vyvarovat se při praní použití příliš horké vody a vzduchu nebo i vystavení přímému slunečnímu svitu (kvůli vyšisování barvy), vlivem horka se může krepová látka zkroutit a následně smrštit. Co když se to ale náhodou stane? I pro tento případ tu pro Vás máme záchranný návod. 

Co když se šaty nedopatřením srazí?

Pokud se oděv nedopatřením srazí, nabízí výrobce cestu, jak je možné mu jeho původní velikost vrátit. Ani tento postup však není zaručený a nemusí pomoct ve všech případech. Můžete tedy vyzkoušet tento postup:

  • Namočte oděv do studené vody s velkým množstvím aviváže a nechte působit přes noc.
  • Poté oděv opláchněte čerstvou studenou vodou a při jemném ždímání přebytečné vody oděv natáhněte na šířku a délku, jak jen můžete.
  • Následně oděv položte na plocho na ručník, aby začal pomalu schnout, ale vyžehlete jej, dokud je stále vlhký. Následně Opět natáhněte oděv v obou směrech.

Teď už víte jak na to a není to žádná věda. Pokud ale budete potřebovat s čímkoliv poradit nebo konzultovat péči o Vaše oděvy, které jste u nás nakoupili, rádi Vám se vším poradíme, jsme tu pro Vás.